Just nu så kan man hitta tre olika jobb som jag har gjort till två tidningar. I Nytt Boende så har jag gjort…
Ett receptjobb med svalkande sommardrycker med bland annat glassig blåbärssmoothie, mangomilkshake med ingefära och hälsosam kakaosmoothie. Perfekt till alla varma och lata dagar som kommer snart.
Jag och den eminenta skribenten Sofia Ekholm har också gjort ett reportage hemma hos familjen Fryxell i deras fantastiska boende i Färjestaden!
Jag har fotat och Sofia har skrivit texten.
Och sen så har jag gjort ett jobb till tidningen Kalmar som kommer ut till olika hushåll i Småland, på Öland och på Gotland.
Där har jag gjort ett reportage där jag skriver om att loppis, tipsar om vad man ska leta efter just nu samt ger råd på vad man ska tänka på när man är ute på jakt eller ska sitta och sälja på loppis. Loppis är poppis – och loppissäsongen börjar… NU!
The smoothies look soooo appetizing!!
http://bloglairdutemps.blogspot.pt
Så himla fint alltihop! Du är grym!!